VAJA NA POČKU POŽIG 2009 (AKTIVNO SODELOVANJE ŠTABOV NA VAJI)

Pred časom, se je nekaj članic regije Ljubljana III, usposabljal za aktivno delo v štabu za vodenje večjih intervencij. Marca je bilo prvo usposabljanje v Sežani, drugo pa na Igu. Sledil je potem še praktični del-torej delovanje štaba na intervenciji. Prav zato smo sodelovali na vaji POŽIG 2009, ki je bila izvedena 19. aprila na vojaškem poligonu pri Postojni

Namen vaje je bil gašenje in reševanje v velikih požarih v naravnih in drugih okoljih, kjer predstavlja zapletene in zahtevne taktične operacije.

Poleg gasilcev so na vaji sodelovali še Slovenska vojska, Regijski pirotehnik CZ, Zdravstveno reševalna enota, Zavod za gozdove izpostava Postojna, Urad Republike Slovenije za zaščito in reševanje, Komisija za požare v naravi.

Iz naše gasilske zveze sta se usposabljale dve članici, in sicer Ana Grčar ter Juljana Slapar. Kaj več pa na slikah.