Srečanje članic regije Ljubljana III

V soboto, 18.10.2008 smo se članice regije Ljubljana III ponovno zbrale. Tokrat je organizirala srečanje GZ Moravče. Najprej smo se dobili pred gasilnim domov v Krašcah, kjer nas je že čakal topel čaj, kava in piškoti. Nato smo se odpravili na kratek pohod in sicer po učni-sprehajalni poti Rača. Pot se začne ravno tako pri gasilnem domu, kjer je postavljena informativna tabla z opisom poti. Seveda je pot označena tudi z usmerjevalnimi tablami in markacijami z mlinskim kolesom. Domačini so izvire ob Rači preuredili v perišča. Ob tej učno sprehajalni poti lahko opazimo ostanke štirih mlinov, njihove jezove in mlinščice.

Nato nas je pot vodila proti Moravčam, kjer smo imeli v gasilnem domu v Moravčah nadaljevanje našega srečanja. Po uvodnem govoru med drugimi tudi moravškega župana g. Rebolja, nam je poveljnik gasilske zveze Slovenije Matjaž Klarič predaval o vodenju večjih intervencij, kjer smo se poleg predavanja lahko preizkusili tudi praktično.

Po končanem srečanju je GZ Moravče poskrbela za prijetno pogostitev.

Iz naše zveze se je srečanja udeležilo le štiri članice (od tega dve iz našega društva),  kar je zanemarljivo, glede na to koliko število društev sestavlja gasilsko zvezo.

Juljana Slapar