Posvet predsednic komisij za članice v Zrečah

28. in 29. novembra je potekalo že tradicionalno  državno srečanje članic v Zrečah. Posveta se je udeležilo skoraj 150 članic, ki so zastopale posamezno gasilsko zvezo. Regijo Ljubljana III smo iz GZ Domžale zastopale Marjeta Kristan (poveljnica PGD Jarše Rodica), Ana Grčar in moja malenkost.

Že v petek dopoldan so bila predstavljena poročila predstavnic regij, ter redovne vaje pod vodstvom Janeza Groboljška. Popoldne so sledile različne delavnice:

-izdelava programa za članice

-tehnično reševanje ob prometnih nesrečah

-administrativna podpora ob večjih intervencijah

-prevencija pred stresom -zgodovina gasilstva na kvizu in

-novoletne voščilnice.

Po večerji smo si ogledali film XV. kongres GZS v Krškem.

V soboto sta nam predsednik in poveljnik GZS Slovenije Anton Koren in Matjaž Klarič predstavila novosti na organizacijskem in operativnem področju. Sledilo je predavanje psihologinje Romane Rupar, ki je zaposlena v Slovenski vojski. Rdeča nit njenega predavanja je bil stres. Za konec je bilo predavanje ga. Darje Rojec, ki nam je spregovorila o svojih težkih življenskih preizkušnjah (raku na dojki), ter predstavila svojo knjigo z naslovom Pa jo imam, v kateri je zapisano njeno težko življenje. Kaj več o srečanju pa bodo povedale slike.

Juljana Slapar