Obmejno gasilsko člansko tekmovanje Lutverci

KDAJ: 5. september 2009, popoldan

KDO:članice PGD Studenec in ekipa regije Ljubljana III pod vodstvom Ani Grčar

KAM: Celje, Lutverci

ZAKAJ:tekmovanje, sklepanje novih spoznanstev, uživanje…

POSLEDICE: 2. mesto članic PGD Studenec v kategoriji gostje A, 4. mesto članic Regije Ljubljana III v kategoriji gostje B in pokal ekipi regije Ljubljana III za najbolj oddaljeno ekipo.

OBRAZLOŽITEV: Z članicami smo se zbrali pred CPV na Količevem. Padal je dež, pa ne zaradi žensk oziroma nas, saj smo bile v bližini moškihLaughing. Pot nas je vodila proti Celju, kjer smo se ustavile pri poklicnih gasilcih v celjski brigadi. Možnost smo imele spoznati prvo poklicno gasilko Blanko. Med samim razkazovanjem opreme nas je zmotil alarm, in tako prekinil naš ogled brigade, saj so gasilci odhiteli na prometno nesrečo. Fantov in dekleta nismo hoteli več motiti, zato nam je zadišala kavica in odšli smo v bližnji lokal. Po poživitvi le te, smo pot nadaljevali na malico in nato v Lutverce, kjer smo bile v samem pričakovanju tekme in novih dogodkov. Naj omenim, da bolj smo se bližale cilju, lepše vreme nas je spremljal, tako je na koncu sijalo sonce. Le zakaj?Cool  Potekala je obmejna tekma med slovenskimi in avstrijskimi gasilci. Ogledovanje gasilskih uniform in čelad je bilo zanimivo, še bolj pa so bili zanimiv pogovori z avstrijci, saj smo se do ušeš nasmejali in se "lomili" v nemščini! Po tekmi je sledila veselica, kjer smo tudi malo zaplesale in seveda, ne smem pozabiti, da smo spoznale Lutverškega poveljnika g. Viktorja, ki je bil zelo vesel, da smo obiskale njihov kraj. Ne smem pa pozabiti, da smo dobili povabilo za drugo leto, in sicer bo tekma na avstrijski strani, povabil pa nas je eden izmed vodilnih avstrijskih mož v tistem kraju kjer  bo tekmovanje. Z novimi prijetnimi vtisi se že veselimo naslednje obmejne tekme.

Osterreich wir kommen!

Juljana Slapar