Memorial Staša Lebarja v Moravčah

Sobota 10. oktobra 2009 je bila precej moker dan, saj je že vse jutro deževalo, poleg tega pa nas je čakala še mokra članska vaja. V Moravčah je potekal 9. memorial Staša Lebarja, v čigar spomin so moravški gasilci organizirali gasilsko tekmovanje, ki so se ga udeležile tudi ekipe članic A, članov A ter članov B PGD Studenec.

Ko se je začelo zares, je izza oblakov posijalo tudi sonce, petelini pa so se skrili pred močnimi curki vode. V konkurenci šestih ženskih ekip smo se studenške gasilke odlično odrezale in zasedle končno 2. mesto, takoj za domačinkami iz PGD Moravče. V moški konkurenci so zmago slavili gasilci iz PGD Vače. Naši fantje pa so imeli nekaj smole, tako da so bili rezultati temu primerni. Članice pa smo s tem dosežkom uspešno zaključile letošnjo tekmovalno sezono, ki je bila resnično polna uspehov, saj smo se kar na vseh tekmovanjih uvrstile med prve tri ekipe, hkrati pa so ti dosežki tudi spodbuda in motivacija za nadaljnje delo.

Vida Kovač