Ustanovni občni zbor mladinske komisije

In če mislite, da je bil ta zbor bolj za šalo kat zares, se pošteno motite. Naši najmlajši člani so najprej izvolili delovno predsedstvo, ki mu je predsedoval Matjaž Merkužič, njegovo delo pa sta skrbno spremljala Kaja Rožič in Kristjan Jemec Kocjan. Za zapisnikarja so določili mojo malenkost, Sabino Cerar, delo verifikacijske komisije pa sta opravila Marko Slapar in Klemen Zabret. Ker so bili mladi zelo aktivni skozi celo leto, smo poslušali kar zajetno poročilo o njihovem delu, v katerem so bili na kratko opisani vsi dosežki na tekmovanjih in kvizih ter ostale aktivnosti, ki zapolnjujejo prosti čas šolarjev. Občni zbor sta obiskala tudi gosta: g. Marjan Ručigaj kot predstavnik Gasilske zveze Domžale in g.Florjan Zabret kot predstavnik Gasilske zveze Slovenije. Oba sta nam namenila nekaj spodbudnih besed za vnaprej, obenem pa pohvalila vse uspehe preteklega leta, ki jih je bilo kar precej za tako majhno društvo. Osrednji del zbora je bila vsekakor ustanovitev Mladinske komisije. Vsi prisotni so se soglasno strinjali, da bo njihova predsednica Bernarda Lončar, člani pa Boštjan Cerar, Ana Kovač, Eva Marinček in Kaja Rožič. Ena izmed njihovih nalog bo tudi obiskovanje sestankov Upravnega odbora, kjer bodo zastopali svoje želje in interese. Njihov delovni plan za letošnjo leto, s katerim nas je seznanil Klemen Zabret, je kar precej razgiban: že naslednji dan, torej v nedeljo, se je nekaj smučarjev udeležilo gasilskega tekmovanja v veleslalomu v Kandršah, nato pa so na vrsti tekmovanja v orientaciji in ostalih gasilskih veščinah, kvizi, za konec pa tudi udeležba na gasilskem taboru. Po uradnem delu pa je sledil še nekoliko zabavnejši neuradni del. Tako pomemben dogodek, kot je Ustanovni zbor Mladinske komisije PGD Studenec, je seveda treba ohraniti v spominu, za kar je poskrbel naš neutrudni fotograf Andrej Štefe, ki je še naredil eno pravo gasilsko sliko, nato pa smo odšli na zaslužen prigrizek, z mislimi pa smo že bili na večernem občnem zboru, o katerem pa nekoliko več v naslednjem članku.

Sabina Cerar