Učenci POŠ Krtina so obiskali gasilce

kjer so med drugim videli zaščitno opremo gasilcev, še posebej so bile zanimive čelade, ter seveda obe gasilski vozili. Po končanem ogledu gasilskega doma in gasilske tehnike je mentor mladine Klemen Zabret predstavil uspehe na gasilskih tekmovanjih, ki se jih udeležuje kar precej otrok iz te šole in načrte za naprej. Nato so mladi gasilci, ki so že člani našega društva ostalim otrokom pokazali del gasilske vaje s katero uspešno nastopajo na številnih tekmovanjih.

Ker pa je osrednja tema letošnjega meseca požarne varnosti gasilniki doma in v avtu, smo pripravili tudi prikaz gašenja z gasilniki. Tudi tu je bilo zanimanje otrok zelo veliko in je vsak poskušal priti na vrsto in poizkusiti z gašenjem. Vsem sicer nismo mogli zagotoviti poizkusa pa vendar je vsak otrok in (verjetno tudi katera od učiteljic) spoznal nekaj novega in predvsem uporabnega. To pa je bil tudi glavni namen našega dela. S tem se je za otroke obisk gasilcev končal, vsak je nato dobil še nekaj okrepčila in s pozdravi so veselo odšli počitnicam naproti.