Trojna zmaga občinskem kvizu

Mladinske ekipe iz 8. društev so se v petek najprej pomerile v naslednjih panogah: testi iz požarne preventive in drži ne drži iz gasilske matematike, po opravljanju testov je sledila gasilska abeceda in splošna znanja, kot so pesniki in pisatelji, pravne osnove in organizacija gasilstva ter prevozna sredstva od avion do skiroja. Povsem tem so se še preizkusili v praktičnem delu, tam pa so se pomerili v vezanju vozlov in v spajanju cevi na trojak. Prvi dve mesti, ki sta dobili pravico nastopa na regijskem kvizu, ki bo potekalo v mesecu oktobra v Šmartnem pri Litiji, sta osvojili PGD Domžale-mesto in ekipa našega društva PGD Studenec.

Naslednji dan so nastopile še ekipe mlajših in starejših pionirjev. Iz našega društva sta se kviza udeležili dve ekipi, ki sta bili na koncu zelo uspešni. Mlajši in starejši pionirji so se najprej pomeril v testih iz požarne preventive in drži ne drži iz gasilske matematike. Po opravljenih testih so nadaljevali z gasilsko abecedo ter z splošnimi znanji, kot so vse o hrani, naš dom, pohištvo in oprema, rastline,živali Slovenije, naravne znamenitosti Slovenije,  vse o športu in glavna mesta Evrope. V praktičnem delu pa so se ekipo pomerile v vezanju vozlov in v sestavljanju sestavljanke. Po vsem tem opravljanju teoretičnega in praktičnega dela, je sledila še razglasitev rezultatov:

Mlajši pionirji:        1. Studenec

3. Jarše – Rodica

Starejši pionirji:    1. Studenec

3. Ihan

Mladinci:               1. Studenec

3. Dob

Na regijsko tekmovanje sta se uvrstili društvi PGD Studenec in PGD Domžale – mesto, ki bosta nastopili v treh kategorijah s po tremi ekipami.

Tina Jasenc, Primož Zabret