Tekmovanje v orientaciji na Studencu

V soboto, 9. maja 2009, je naše društvo gostilo mladinsko tekmovanje v orientaciji. Sodelovalo je preko 80 ekip iz gasilskih zvez Domžale, Moravče, Lukovica, Mengeš, ter gostje iz PGD Dekani. Tako so se pomerili v treh kategorijah: mlajši in starejši pionirji in pionirke ter mladinci in mladinke. Tekmovanje se je pričelo ob 9. uri pri gasilski brunarici na Studencu. Mlajši pionirji in pionirke so se pomerili na 2,5 km dolgi progi in so morali poiskati 4 kontrolne točke. Starejši pionirji in pionirke so morali na 3,5 km dolgi progi poiskati 5 kontrolnih točk, prav toliko pa so jih morali najti tudi mladinci in mladinke na 5 km dolgi progi.

Tekmovanje se je končalo s podelitvijo pokalov za najboljše ekipe. Naše društvo je imelo 6 ekip, ki so dosegle odlične rezultate: tri prva mesta, dva druga in eno četrto mesto.

Zahvala gre najprej vsem mentorjem, ki so našim ekipam pomagali do dobrih rezultatov. Seveda pa ne smemo pozabiti tudi na organizatorje tekmovanja, ki so med drugim poskrbeli tudi za tekmovalce, da niso ostali lačni.

Ana Kovač