Skoraj popolna sobota za našo mladino

Mladinke (Tina Jasenc, Saša Erbežnik, Nastja Simon, Kaja Rožič, Urška Kocijančič, Eva Marinček, Simona Kosmač, Bernarda Lončar in Maruša Jasenc), ki so bile še ne dolgo nazaj v igri za olimpijado na Švedskem, so znova pokazale, da so za razred boljše od svojih vrstnic, saj so kljub napaki, ki jih je stala 10 kazenskih točk, osvojile 1. mesto.

Nekoliko slabše se je izteklo za naše mladince (Jure Slapar, Marko Slapar, Kristjan Jemec, Primož Zabret, Boštjan Cerar, Jernej Kovač, Jan Kos, Andraž Breznik in Tadej Avsec), ki so osvojili za njih nepričakovano 3. mesto. K temu je botrovalo tudi zjutraj še mokro nogometno igrišče. A kljub temu so z rezultatom zadovoljni, saj tudi tretje mesto še vodi v višji rang tekmovanja.

Zelo pa se je izkazala tudi naša najmlajša skupina – pionirke, v sestavi Tjaša Omahna, Manca Borštnar, Lidija Kocijančič, Pia Marinček, Nina Jasenc, Tamara Jakše, Maruša Oražem, Lea Povalej in Špela Jasenc. Pravzaprav so jim bile najhujša konkurenca le vrstnice iz PGD Žeje, ki so jih na koncu premagale za pičlih 0,2 sekunde. Kljub temu, da so naše pionirke pri vaji z vedrovkam naredile napako za 2 kazenske točke, v štafeti pa pokazale eno svojih najboljših predstav doslej, so ugnale vso svojo konkurenco.

Da nagrade za odlična prva mesta le ne bi bile premalo, sta se obe prvi ekipi uvrstili tudi na tekmovanje v Koprivnici na Hrvaškem, ki bo v nedeljo, 27. maja.