Regijsko tekmovanje v gasilski orientaciji

Še enkrat več so pokazali in dokazali, da je naše društvo trenutno najboljše v domžalski zvezi, če ne celo kar v regiji. Za potrditev teh misli, pa bo seveda največ pokazalo prihajajoče državno prvenstvo, ki bo predvidoma oktobra na Brezovici pri Vrhniki.
Pa začnimo pri najmlajših. Tokrat smo za razliko od občinskega tekmovanja imeli le eno ekipo mlajših pionirk, saj je druga morala odpovedati nastop zaradi zdravstvenih razlogov. Toda vseeno nas bo edina ekipa iz te kategorije (Lidija Kocijančič, Manca Borštnar in Tamara Jakše) zastopala na državnem prvenstvu, saj je osvojila odlično 3. mesto, ki pa bi ob malce srečnejšem dnevu lahko bilo tudi prvo, če ne bi storile edine napake, ki jih je stala 10 kazenskih točk.

Pri mlajših pionirjih smo imeli dve ekipe, žal pa se je v nadaljne tekmovanje uvrstila le ena (Jan Nik, Jan Kos, Žan Omahna), ki je osvojila 2. mesto, druga ekipa pa nehvaležno 4. mesto (Jure Slapar, Marko Slapar in Tadej Avsec).

Odlično »predstavo« so pokazali tudi starejši pionirji in pionirke. Pionirji, v sestavi Andraž Breznik, Boštjan Cerar in Kristjan Jemec, so osvojili odlično 1. mesto, medtem ko je prva ekipa pionirk osvojila prav tako 1., druga pa 3. mesto. Zmagala je ekipa za katero so nastopile Saša Erbežnik, Kaja Rožič in Eva Marinček, med tem ko so 3. mesto osvojile Tina Jasenc, Urška Kocijančič in Natalija Jakše.

Tudi mladinke (Bernarda Lončar, Maruša Jasenc in Nastja Simon) niso prepustile 1. mesta ostalim ekipam, saj so dokaj zanesljivo odpravile ostale vrstnice. Največ pohval pa velja izreči mladincem, ki so vse svoje nasprotnike dobesedno povozili, saj so konkurenco pustili za seboj za skoraj 30 točk.