Posvet članic na Trojanah

Posvet sta otvorila predstavnika GZ Lukovica in PGD Trojane. Sledil je kratek pregled dela predstavnice sveta članic regije Ljubljana III, Vladke Bučevec. Za njim jebilo prvo predavanje, na temo prepovedanih drog. Predaval nam je g. Aleš Bartol, višji kriminalist Oddelka za organiziran kriminal (OOK), Sektorja kriminalistične policije (SKP) Ljubljana. Predavanje je bilo zelo poučno predvsem za starše, saj so izvedeli mnogo o drogah in pa znakov, kako naj bi prepoznali (svoje) otroke v takšnih situacijah.

Drugo predavanje je bilo iz gasilskih vrst: Problematika požarov v predorih. Temo je predstavil g. Jože Oblak, poveljnik regije Ljubljana III in tudi član poveljstva GZS. Predavanje je bilo zelo zanimivo, kajti o tem ni toliko govora , kako ravnamo v takšnih situacijah. Naučili smo se, kako ravnamo v primeru nesreče, kaj nam kakšni znaki v predoru povedo, kje in kako se rešimo, da nas dim ne »ujame« oz. zaduši.Za tem so sledila kratka poročila po GZ   in pa razprava na to. Obiskala nas je tudi predsednica Sveta članic GZS ga. Marinka Cempre Turk in nam namenila nekaj besed. Da pa gasilke nismo samo poslušala predavanja in poročila, smo se malo tudi pozabavale. Iz treh GZ so članice zaigrale skeče in popestrili vzdušje! Po bogati pogostitvi se je naš posvet zaključil.

Taki posveti so zelo zanimivi in vedno bolj tudi poučni. Na žalost pa si mnogo deklet zelo težko ali pa sploh ne vzame čas za ta srečanja.

Juljana Slapar