Pokal 14. julij v Dekanih – poročilo

V dopoldanskih urah so članice in člani zaplavali v morju. Temperatura morja in zraka sta bili podobni, vreme pa bolj prvomajsko. Bližajoča nevihta je ekipi pregnala s pomola h kombijema. Takoj po prihodu so članice ugotovile, da v njihovem kombiju manjka nekaj borš in nahrbtnikov. Ukradeni so bili: digitalna kamera, digitalni fotoaparat, štiri gasilske obleke, civilne obleke in čevlji. Poklicali so policijo, ki pa jim tisti trenutek niso mogli pomagati. Ostal je le policijski zapisnik in grenak priokus, saj je bila poleg stvari, ukradena tudi dobra volja.

Pa vendar se članice in člani PGD Studenec niso dali kar tako. Odšli so na prizorišče tekmovanja in potrpežljivo čakali na nastop. Prvi so dobro nastopili člani, nato pa z nekaj izposojenimi moškimi uniformami še članice. Vstrajnost in železna volja sta se obrestovali, saj so člani ponovno (drugič) osvojili prehodni pokal. Članice pa so osvojile tretje mesto.

Veseli dobrih rezultatov so se zvečer vrnili v gasilsko brunarico na Studenec, kjer jih je z večerjo pričakal njihov dežurni "žarmojster" Bojan. Praznovanje je trajalo pozno v noč. Za naslednje leto ostaja želja članov, še tretjič osvojiti prehodni pokal in mu zagotoviti stalno mesto v "gasilski vitrini.

Barbara Kocjan