Odmevi s članskega tekmovanja v Dobu

V soboto, 02.06.2007 smo se vrli gasilci in gasilke iz Studenca, odpravili na prvo tekmo letos. Nismo se daleč peljali. Samo do Doba. Vreme je bilo ves dan ali sončno ali deževno. Samo spraševali smo se lahko, kakšno bo ob uri našega nastopa? Preden pa preidemo k bistvu, moramo omeniti tudi to, da smo letos gasilci iz Studenca še bolj pridni in ustvarjalni, kot druga leta. Namreč, tekmujemo kar s štirimi ekipami. Poleg stalnih ekip članic A in članov A, se nam je letos pridružil še podmladek, Studenec tri, kot ga imenujemo. Dobro so začeli, saj so v soboto izmed 29. ekip, dosegli kar 16. mesto. Pohvaliti pa moramo tudi voljo ter uspeh članov B, Studenec dve. Slednji so dosegli lep rezultat, 23. mesto.

Kako pa je bilo z nami, »starimi mački«? Članice A bi se tako kot ponavadi lahko bolje odrezale, oziroma se same zavedamo, da smo lahko boljše ter tudi bomo. Samo še »malo« več bomo vadile ter »malo« manj treme bo prisotno in še boljši rezultati nam ne uidejo. V soboto smo bile odlične tretje. Težave so nam povzročali le muhasto vreme in »polži«. Ampak ne zaradi mokrega vremena. Cevi so bile tiste, ki se niso lepo odvijale. Na tem mestu pa moramo pohvaliti tudi našo novo članico iz Domžal, Metko Pungerčar. Glede na to, da smo videle, kako »hitra« je, jo bomo kaj kmalu iz sela, prestavile na kako »hitrejšo« pozicijo.

Na začetku smo omenjali štiri desetinke. Če ste pozorno brali, jih še nismo omenili. Ja, prov predvidevate. Naši člani A so imeli v soboto res smolo. Namreč, tretje mesto so zgrešili za pičle štiri desetinke. Našemu poveljniku Matjažu Merkužiču, še cel večer ni bilo jasno, od kje so se »narisale«. Vseeno pa je četrto mesto med devetindvajsetimi ekipami, res zavidljiv rezultat. Ekipa pa je letos doživela tudi malce reorganizacije. Desetini se je pridružil nov član, Klemen Kos iz Drtije pri Moravčah. Tokrat v vlogi sela. Kot ponavadi, smo tudi v soboto proslavljali svoje »uspehe«. Fantje sicer z malce kislimi nasmeški.

Kot ponavadi jim tudi tokrat ni bilo jasno, kako jih me punce, vedno znova »naščijemo«? Mi pa samo pravimo, da kdor zna pač zna. No, imamo dobre učitelje in mentorja. Do naslednji prispevkov in tekmovanj, na pomoč!

Za vas pozorno spremljala in zapisala Maja Keržan

Zmagovalci iz Doba  Zmagovalke iz Begunj  Del sodnikov