Mlajše pionirke državne prvakinje v gasilski orientaciji

Tekmovanje se je začelo ob 8. uri s postrojem vseh sodnikov ter dvigom tekmovalne gasilske mladinske zastave. Proge so potekale v Radomljah in njeni okolici. Mlajši pionirji in pionirke so se pomerili na 2.5 km dolgi progi in so morali med samo progo najti 5 kontrolnih točk, na kateri so izvajali različne, v naprej določene vaje ( vaja z vedrovko, prenos teniških žogic, vozli, mrtva točka, teoretična vprašanja ).

Starejši pionirji in pionirke so se pomerili na 3.5 km dolgi progi in so morali na 3.5 km dolgi progi najti 8 kontrolnih točk, (poleg že naštetih točk še zvijanje cevi, strel na gol, mrtva točka in spajanje cevi na trojak). Mladinci in mladinke pa so tekmovali na 6 km dolgi progi in so morali najti 7 kontrolnih točk, ( vozli, prva pomoč, mrtva točka 2x, izbira pravega gasilnika, spajanje cevi na trojak in test iz požarne preventive).

Tekmovanje je potekalo nemoteno po v naprej določeni štartni listi. Samo progo si je ogledal tudi kontrolor sojenja Alojz Vuk – član MS GZ Slovenije in na progo ni imel pripomb. Razglasitev rezultatov se je začela s predajo raporta poveljnika GZ Domžale Janeza Breceljnika, poveljnika GZ Slovenije Matjažu Klariču. Na podelitvi sta bila prisotna, poleg že omenjenih, še predstavnika lokalne skupnosti, podžupan občine Domžale g. Toni Dragar in predsednik KS Radomlje g. Metod Marčun, ter predsednica mladinske komise GZ Slovenije Ivanka Istenič Hočevar, član mladinske komisije Florjan Zabret, podpredsednik GZ Domžale Tone Pavlič, ter člani PGD Radomlje. Kot je dejal Matjaž Klarič ob svojem pozdravnem nagovoru, je zelo pomembno, da že mlade gasilce učimo različne spretnosti, še posebej pa, da se tudi kasneje, ko stopijo v operativne enote znajo orientirati ob različnih požarih v naravi, kot je bil npr. letošnji na Krasu.

Na koncu so bili podeljeni še pokali prvim trem najbolje uvrščenim ekipam v posamezni kategoriji, vse prvouvrščene ekipe pa so prejele tudi predhodne pokale. Naj povem, da je na tem državnem tekmovanju v orientaciji imelo pravico nastopa tudi pet ekip iz PGD Studenec, kjer so naše barve branili naša mladina in na koncu dosegla odlične rezultate, naj povem, da so mlajše pionirke postale državne prvakinje v orientaciji za leto 2006. Rezultati najbolje uvrščenih ekip v posameznih kategorijah ter rezultati ekip PGD Studenec, ki so sodelovali na državnem tekmovanju v orientaciji v Radomljah:

ML. PIONIRJI:

1. PGD Kupljenik

2. PGD Domžale – mesto

3. PGD Studenec ( Jemec Kristjan, Slapar Marko in Jure)

ML. PIONIRKE:

1. PGD Studenec ( Jasenc Tina, Kočjančič Urška in Simon Nastja)

3. PGD Horjul

ST. PIONIRJI:

1. PGD Bohinjska Bela

3. PGD Ledine

4. PGD Studenec (  Žavbi Uroš, Borštnar Domen in Cerar Boštjan )