Izobraževanje operativnih gasilcev v oktobru

V sobotnem popoldnevu, 17. oktobra 2009, je na Studencu potekalo izobraževanje operativnih članov PGD Studenec, nato je sledila društvena vaja na gospodarskem poslopju pri Bolčarju v Krtini.

Kot sem že omenil, je bilo najprej izobraževanje. Da je bilo delo lažje, sta bili dve skupini. Prva se je natančneje seznanila z upravljanjem motorne črpalke, druga pa z uporabo vsega orodja, ki je v našem kamionu. Kasneje so uprizorili pravi notranji napad na objekt.

Vse to znanje se je utrdilo na društveni vaji v Krtini na gospodarskem poslopju. Vsak je natančno vedel, kaj mora narediti. Rezultat tega je bil, da je bila vaja opravljena izredno hitro in predvsem kvalitetno.

Ne smemo pa pozabiti na besedo zahvale predvsem družini Kos, ki je gasilskemu društvu omogočila, da so lahko preizkusili in obnovili svoje znanje o gašenju. Seveda upamo, da bi bilo takih intervencij čim manj in bi se preizkušali le na tak način, kot je vaja. Več pa si lahko ogledate tudi na spodnjih slikah.

Domen Kovač