Hitra mokra vaja v Moravčah

Okoli petih popoldan smo svoj nastop končno dočakale članice, in si v mislih govorile: »Upam, da se ne bo nič odpelo!« Kljub manjši težavici nam je uspelo podreti tarči in se veseliti uspehu – 2. mestu. Sledili so člani B. Naši člani so carji. Komaj so dobro začeli trenirati, pa na tekmovanjih že segajo proti vrhu. Kljub odpetemu ročniku in nekaj kazenskih točk so bili člani B na odličnem 6.mestu. Zadnji so nastopili člani A. Vsi preostali Studenčani smo trepetali z njimi. Želeli smo jim le dobro. In že se sliši Andrejev: »V napad!«. Slaba minuta trepetanja in fantje so ponovno dokazali, da so najboljši in domov odnesli prehodni pokal. Da pa ne pozabimo na naše gostje iz Begunj na gorenjskem. Dame so tudi letos dokazale, da jim ni nihče kos in tudi one so letos zmagale.

Po podelitvi pokalov, smo se Studenški gasilci vrnili domov, saj smo morali pripraviti vse za kostanjev piknik, katerega so organizirale članice. Na piknik smo povabili gasilke iz Begunj. Žar mojster Bojan je poskrbel, da naša usta niso bila lačna, pa tudi žejna ne! Za še večje razvedrilo pa sta poskrbela poveljnik Matjaž Merkužič in mladinec Matjaž Cerar, saj sta s harmoniko kar dobro ogrela družbo v tisti mrzli noči. Bili pa smo veseli tudi obiska poveljnika in podpoveljnika GZ Domžale Janeza Breceljnika in Matjaža Korošca, ki sta se v naši družbi odlično počutila.

Vsega lepega je enkrat konec. Tako se je tudi ta piknik končal. Mi pa smo že pri mislih za naše naslednje skupno druženje…

Juljana Slapar