DMG Semič

Preden so nas prevzeli starši vrstnikov, pri katerih smo prespali smo si vse ekipe po kosilu, ogledali lepote kraja.

Sobotni dan je potekal v znamenju gasilskega tekmovanja, preverjanja praktičnih in teoretičnih znanj, zaključil pa se je s predstavitvijo delavnic, podelitvijo priznanj, medalj in pokalov.

Pri vsem tem moram poudariti, da takšno srečanje lahko uspe samo v koordinaciji in podpori osnovne šole-gostiteljice in domačih gasilcev. Zato se moram še posebej zahvaliti Osnovni šoli Belokranjskega odreda Semič, kjer je dva dni ves kolektiv, od ravnatelja, pedagogov do kuharic živel s srečanjem, kakor tudi gasilcem Prostovoljnega gasilskega društva Semič.

Čeprav je osnovni namen teh srečanj spoznavanje lepot slovenskih krajev, druženje s sovrstniki iz teh krajev, spoznavanje njihovih navad in običajev, sklepanje novih prijateljstev, je prav, da na koncu dodam še najboljše ekipe sobotnega tekmovalnega dela srečanja.

Pri starejših so bile uvrstitve naslednje:

1. OŠ Belokranjskega odreda Semič

2. OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora I

3. OŠ Dob

Pri mlajši so bile uvrstitve naslednje:

1. OŠ Blanca

2. OŠ Žirovnica