80. redni občni zbor PGD Studenec

Zbralo se nas je kar precej: 47 članov in šest gostov. Na začetku smo se z minuto tišine spomnili na našega zelo aktivnega, a žal mnogo prezgodaj preminulega gasilca Antona Slaparja. Nato je občni zbor stekel po utečenih tirnicah. Po pozdravu predsednika Petra Cerarja in predstavitvi dnevnega reda so svoja mesta zasedli delovni organi zbora: Marjan Merkužič kot predsednik, Sabina Cerar in Miro Kovač kot člana predsedstva, Maja Keržan je v vlogi zapisnikarja skrbno zapisovala dogajanje, njeno delo sta spremljala Janez Avsec in Marko Rahne, štetje udeležencev pa je bila naloga Juljane Slapar in Andreja Štefe. Delo v društvu in vse ostale aktivnosti v zvezi z delovanjem PGD Studenec so nam člani predstavili v svojih poročilih, ki zajemajo različna področja: predsednik Peter Cerar je na splošno povzel, kaj vse smo počeli člani in članice v letu 2005, poveljnik Matjaž Merkužič je predstavil večje intervencije, tajnik Andrej Štefe nam je predstavil njegovo tajniško delo, o finančnem stanju je poročal blagajnik Miro Kovač, gospodar Bojan Baloh je na kratko povedal, kako je z opremo in prostori društva, Jože Primožič je kot član nadzornega odbora ugotovil, da je delo društva potekalo popolnoma dosledno, Anton Žavbi, Juljana Slapar in Uroš Žavbi pa so kot člani komisij predstavili delo vsak na svojem področju.
Sprejeli smo tudi operativno-delovni in finančni plan, ki sta kar precej obsežna, zato bo več kot dobrodošlo sodelovanje vseh članov društva, saj zagotovo lahko vsak po svojih močeh stori marsikaj koristnega. Naše delo in prizadevnost so pohvalili tudi vsi gostje: Stane Grčar kot predstavnik GZ Domžale, Matjaž Hribar v imenu CPV Količevo in PGD Vir, Pavle Vojska v imenu PGD Dob, Janez Avsec kot predstavnik KS Krtina, Vinko Kepec kot predstavnik TD Rača ter Helena Kermauner v imenu ŠD Krti iz Krtine. Nekateri so si za svoje dolgoletno delo v društvu zaslužili tudi priznanja (Anton Cerar, Jože Merkužič, Zvone Žavbi, Silvo Cerar, Jože Omahna, Jože Primožič in Anton Žavbi) obenem pa smo pozdravili tudi novi članici, Polono Lebar in Ano Vidergar, ki sta že v prvem letu članstva uspešno zastopali društvo v ekipi članic.
Tako smo hitro prišli do točke »razno«, ki jo običajno vsi zbrani komaj dočakamo. Pred nami se je namreč znašel poln krožnik dobrot izpod rok kuharjev gostišča Soklič, zraven pa seveda dobra kapljica, da je vse skupaj hitreje steklo po grlu, obenem pa smo ob sproščenem klepetu že zavzeto kovali načrte za leto 2006: od tekmovanj, pisanja knjige pa do veselice in gradnje gasilskega doma. Na samem koncu nas je s svojim obiskom razveselil še gospod Flere s svojo najzvestejšo spremljevalko – harmoniko in nam popestril odhod proti domu z domačimi vižami.

Sabina Cerar