27. državno srečanje DMG v Blanci

Preden so otroke prevzeli starši vrstnikov, pri katerih so prespali so si udeleženci ogledali lepote kraja. Sobotni dan je potekal v znamenju gasilskega tekmovanja, preverjanja praktičnih in teoretičnih znanj, zaključil pa se je s predstavitvijo delavnic, podelitvijo priznanj, medalj in pokalov. Pri vsem tem moramo poudariti, da takšno srečanje lahko uspe samo v koordinaciji in podpori osnovne šole-gostiteljice in domačih gasilcev. Zato se moramo še posebej zahvaliti Osnovni šoli Blanca, kjer je dva dni ves kolektiv, od ravnatelja, pedagogov do kuharic živel s srečanjem, kakor tudi gasilcem prostovoljnega gasilskega društva Blanca.

Čeprav je osnovni namen teh srečanj spoznavanje lepot slovenskih krajev, druženje s sovrstniki iz teh krajev, spoznavanje njihovih navad in običajev, sklepanje novih prijateljstev, je prav, da na koncu dodamo še najboljše ekipe sobotnega tekmovalnega dela srečanja.

Pri starejših so bile uvrstitve naslednje:

1. mesto: OŠ. Belokranjskega odreda Semič

2. mesto: OŠ. Dob

3. mesto: OŠ. Vojnik

Uvrstitve mlajših:

1. mesto: OŠ. Blanca

2. mesto: OŠ. Vojke Šmuc Izola

3. mesto: OŠ. Josipa Vandota Kranjska Gora

12. mesto: OŠ. Krtina

Iz našega društva sta sodelovali dve ekipi, ki sta zastopali OŠ. Dob in OŠ. Krtina. OŠ. Dob v zasedbi: Tina Jasenc, Kaja Rožič, Ana Kovač in Eva Marinček, ki so dosegle odlično 2. mesto pri starejših, OŠ Krtina v zasedbi: Marko Slapar, Lidija Kocjančič in Pia Marinček, ki so dosegli 12 mesto pri mlajših. Na koncu gre tudi zahvala mentorjem Petru Cerarju, Klemenu, Vilmi in Florjanu Zabretu, ki so nas dobro pripravili in uspešno vodili na tekmovanju v Blanci.

Poročilo sta pripravili Tina Jasenc in Eva Marinček