Regijsko tekmovanje prve pomoči na Igu

Na vročo soboto, 12. junija se je ekipa Prve pomoči v sestavi šestih članov gasilcev iz Vira in ene  gasilke iz Studenca odpravilo novim preizkušnjam naproti…tekmovanje bolničarjev. Ekipa je delovala pod okriljem Civilne zaščite Domžale oziroma Občine Domžale. Tekmovanje je potekalo na Igu.

Sama tekma je bila sestavljena iz sedmih točk, od  tega kar pet delavnih, kar je za ekipe pomenilo oskrbovanje ponesrečencev. Na vsaki od teh točk, je bil uprizorjen dogodek, npr.: spor med sosedi, kjer se je  "uporabilo" tudi hladno orožje (nož in vile), potem nesreča v gozdu, ko so podirali drevesa, nesreča avtobusa ipd. Samo tekmovanje je bilo zelo dobro organizirano, prav tako pa so dobro vlogo odigrali "navidezni" ranjenci.

Tekmovanje je odlično za samopotrditev v delu bolničarja, vsekakor pa dobra popotnica za resnične izkušnje, čeprav si tega ne želimo, da se nam pogosto dogaja. Ker je ekipa članov prve pomoči dokaj sveža, vrhunskih rezultatov nismo pričakovali, rekli smo si, važno je sodelovati in ne zmagati!!! Naj to načelo velja tudi v prihodnje!

Juljana Slapar