Prehodni pokal osvojen drugič tudi v Planini

Prve so nastopile članice, a so imele tokrat malo smole in so se uvrstile na četrto mesto. Zadnji na tem tekmovanju so nastopali člani, ki so z odličnim časom izvedbe vaje pometli z vso konkurenco in tudi drugič zapored osvojili prvo mesto in prehodni pokal PGD Planina. Razglasitev rezultatov je gasilske ekipe pomaknila iz mesta tekmovanja v sam center Planine. Ob tem se je kot običajno odvijala gasilska veselica. Z
nakupom srečk so gasilke in gasilci prišli do zelo uporabnih stvari za celo družino:

za ata; srajca, kapa, zaščitne rokavice, žaga in prva pomoč (sadjevec), za mamo; brisačka, dežnik in med, za otroke; mlečni izdelki Krepko in za taščo; elegantni čevlji.

Iz gasilskega stolpa je visela kar cela mortadela. Vprašanje je bilo samo: Kako visoko? Skupina strategov iz vrst članov je zadevo skrbno preučila in pripravila načrt za osvojitev mortadele. Pri izvedbi (beri: nakup stavnih lističev) so sodelovali vsi. Dobra strategija je obrodila sadove in pol mortadele se je odpeljalo na Studenec. "Dobra je", so bili vsi mnenja, ko je v ponedeljek končala v gasilskih želodčkih.

Barbara Kocjan